Do ślubu samochodem w stylu retro

     Efektowna i komfortowa podróż z domu do kościoła a następnie na salę weselną – Państwo Młodzi coraz większa wagę przywiązują do szczegółów związanych z organizacją ślubu i wesela. Nie inaczej wygląda sytuacja jeśli chodzi o wybór pojazdu ślubnego. Dziś wybór tego typu aut na rynku jest przeolbrzymi. Firmy zajmujące się wynajmem prześcigają się w ofertach. Dziś oprócz doskonale przygotowanego samochodu otrzymujemy również dekorację oraz szofera. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również samochody w stylu retro.

auto-retro-slub-slask      Koszty – to słowo klucz, słowo, które bezpośrednio związane jest z organizacją uroczystości ślubnej i weselnej. Tymczasem słowo „koszty”, również ma zasadnicze znaczenie podczas przygotowań pojazdu ślubnego. Auta w stylu retro mają to do siebie, że koszty związane z ewentualnym odrestaurowaniem  i remontami wielokrotnie przekraczają wartość pojazdu. Gdy mamy do czynienia z „weteranem szos” musimy uwzględnić kilka ważnych spraw. Przede wszystkim to pojazd zabytkowy, a co za tym idzie nie możemy wszelkich napraw wykonywać tak, jak w przypadku tradycyjnych pojazdów. Tutaj wielokrotnie o naprawach musi decydować ostatecznie konserwator zabytków. Nie ma mowy o przypadkowych mechanikach – tymi pojazdami najczęściej zajmują się mechanicy koneserzy – którzy również kalkulują koszty. To wszystko powoduje, że firma zamawiająca, restaurująca tego typu samochody musi liczyć się w konsekwencji z olbrzymimi kosztami. Aby na tym interesie zarobić samochód musi często wyjeżdżać na śluby i wesela. Jeśli Młodzi mieszkają daleko od miejsca działania firmy – samochód pod dom Pana Młodego podjeżdża na lawecie, a dopiero stąd na własnych kołach wyrusza w podróż ślubną. I bynajmniej nie chodzi tutaj o koszty związane z paliwem, a o troskę o pojazd – każde ewentualne stłuczki niosą za sobą poważne koszty, które zwrócą się dopiero po kilku, a nawet kilkunastu latach. Podobnie wygląda sprawa jeśli chodzi o bryczkę – tutaj również mowa transporcie na miejsce wesela. Ile może kosztować taki samochód retro? W zależności od wieku pojazdu i stanu utrzymania od 600 złotych do nawet 3000 tysięcy złotych. W cenie jest już paliwo, szofer, wielokrotnie także dekoracja ślubna.

      Reasumując pamiętajmy – koszty wynajmu samochodu retro są wysokie, ale wysokie są również koszty związane z eksploatacją oraz remontami takiego auta. Warto także zaznaczyć iż koszt zakupu samochodu z lat 20, 30 wielokrotnie przekracza cenę samochodu z czasów obecnych.